Náš dětský domov se zapojil do výtvarné soutěže Moje Země 100 let naší republiky. Úkolem dětí bylo namalovat nebo nakreslit obrázky s tím, co si spojují se zemí, v níž žijí. Její stoletou historií, klíčové osobnosti, významné okamžiky dějin nebo jejich osobní zážitek. Zapojilo se několik našich dětí a malovaly obrázky na kterých byly například korunovační klenoty nebo národní znaky. Organizátorem této soutěže byl ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem. Nyní čekáme, zda se budou obrázky našich dětí líbit.

Náš dětský domov se již opakovaně zapojil do výtvarné soutěže Malujeme pro Afriku. Tentokrát na téma Narození Mojžíše. Děti malovaly obrázky s různými motivy. Záměrem soutěže bylo seznámit děti s dějinným významem Bible a vlivem na všechny oblasti života jednotlivců, společností i celých národů. Soutěž měla motivovat malé umělce a podpořit jejich zájem k výtvarné tvorbě inspirované Biblí, která po staletí zůstává zdrojem kultury a umění všeho druhu.

Dne 2. 6. 2018 po obědě k nám do dětského domova přijeli na návštěvu naši přátelé z Domova důchodců Proseč - Obořiště. Děti jim předvedly vystoupení, které si na tento den nacvičily, poté se naši přátelé občerstvili a zahráli si s dětmi venku fotbal a petanque. Děti byly z návštěvy nadšené. Také si všichni zavzpomínali a povídali o dobách, kdy byli senioři mladí. Odpoledne se vydařilo, krásně nám svítilo sluníčko!

Dne 10. 6. 2018 nás přijeli navštívit zaměstnanci firmy Datart se svými dětmi. V domově jsme připravili dětský den pro děti z Datartu a také naše děti z domova. Toto setkání se u nás koná již několikátým rokem a  pomalu se přeměňuje v tradici. Nejprve jsme se rozdělili do čtyř týmů. Každý tým si vymyslel vlastní název a namaloval vlajku. Dopoledne byly pro děti připraveny aktivity na hřišti. Poté jsme si dali chutný oběd. Po obědě se všichni rozmístili po skupinkách, kde probíhaly tvořivé dílničky. Každý si odsud odnesl pěkný výrobek. Odpoledne pak proběhlo vyhlášení vítězů. Hosty jsme závěrem doprovodili k autu a zamávali jim. Děti i dospělí byli i přes občasnou nepřízeň počasí s programem dne velmi spokojeny.

Dne 12. 5. 2018 jsme se zúčastnili sportovního odpoledne v Hrotovicích. Děti měly možnost prohlédnout si pod dozorem dobrovolných hasičů hasičský vůz. Do vozu si mohly sednout, vyzkoušet si helmu a zeptat se na otázky týkající se hasičů. Na místě byla vytvořená stanoviště se soutěžemi. Nejvíce děti bavil hod na cíl a chůze na chůdách. Děti postupně obešly všechny stanoviště. Za každé splněné stanoviště dostaly odměnu. Na úplném konci dostaly větší odměnu. Také jsme viděli vystoupení vícenásobného mistra ČR ve Freestyle fotbale. Akci doprovázela skvělá nálada a dětem se moc líbila.

Dne 9. 6. 2018 jsme s dětmi byli v Rančířově na sportovní akci, kterou pro ně připravil spolek Tankodrom Rančířov. Pro děti bylo připraveno celodenní občerstvení. Všichni jsme byli rozděleni do družstev a byli jsme přiděleni jednotlivým vedoucím, kteří nás dnem provázeli. Vojenskými auty jsme jezdili na různá stanoviště, kde děti plnily úkoly. Na konci dne proběhlo vyhlášení a děti dostaly na památku vaky s drobnými dárky.  Dnešní výlet se velmi vydařil. Dětem se moc líbil a všichni jsme si ho náležitě užili!

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 se teta Veronika zúčastnila se 4 chlapci závodů v Triatlonu v rámci akce Slavata tour. Závody se konaly v běhu a jízdě na kole. Dnešní soutěž se uskutečnila v Telči. Děti soutěžily v několika kategoriích. V předškolácích soutěžili Milan a Bartoloměj. Bartoloměj byl nejrychlejší a umístil se na 1. místě. Milan doběhl, i přes počáteční potíže, třetí. Oba dostali velmi hezké ceny, medaile a také diplomy. Mário a Peter soutěžili v kategorii starších. Mário doběhl v polovině a Peter byl poslední. Na konci této akce bylo losování o dvě horská kola. Naši chlapci měli velké štěstí a jedno kolo vyhráli. Domů se vraceli unaveni, ale s velkou radostí!